Yenilenen Üniversite Sınavına Nasıl Çalışılmalı ?

Yenilenen Üniversite Sınavına Nasıl Çalışılmalı ?

Bildiğiniz  üzere üniversite sınav sistemi yenileniyor.Henüz her şey netleşmemiş olmasına rağmen açıklanan bilgiler ışığında size nasıl çalışmamız gerektiğini kendimce anlatmaya çalışacağım.

Yeni sistemde kesin  olmamak kaydıyla Türkçe ve Matematik derslerinin kat sayısının ağırlıklı olacağı söylendi.Yine kesin olmayacak şekilde soruların aynı müfredat üzerinden  sorulacağı söyleniyor.Peki bu kadar az bilgi ile nasıl çalışmaya başlamalıyız ? Bu sorunun cevabını aşağıda anlatmaya çalışacağım.

 

Yeni sınavın haziran ayında yapılacağı söyleniyor.Yani şuandan itibaren 7-8 aylık bir süreç söz konusu.Bu süreçte özellikle 12. sınıfa gidenler yani mezuna kalmayanlar için söylüyorum öncelikleri okulda işledikleri konular olsun çünkü zaten sınavın birçoğu 11. ve 12. sınıf konularından bunu lys sınavı gibi düşünün.Peki öteki kısmı yani ygs seviyesindeki kısmı nasıl ve ne zaman çalışmalıyız ?

Bence ygs konuları olan kısmı yani 9. ve 10. sınıf müfredatını 3 ay’a yayarak bir program hazırlayın.Tabii ki bu 3 ay içerisinde 11. ve 12. sınıf konularına da azda olsa yer verin.Bu 3 aydan sonra sık sık haftada 2-3 defa deneme çözerek bu eksikleri kapatın.Kalan 4-5 ayda ise 11. ve 12. sınıf konuları için bir program hazırlayın.Ama 9. ve 10. sınıf için denemeler çözüp eksik konularınızı tamamlamayı unutmayın.Bence bu yöntem ile başarılı olabilirsiniz.

Başarıya Giden YOL ‘ da yolunuz açık olsun.

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir