YKS BİRİNCİ OTURUM TYT ÖRNEK SORU KİTAPÇIĞI HAKKINDA

YKS BİRİNCİ OTURUM TYT ÖRNEK SORU KİTAPÇIĞI HAKKINDA

YKS BİRİNCİ OTURUM TYT ÖRNEK SORU KİTAPÇIĞI HAKKINDA ki yazımıza hoş geldiniz.Bu günkü yazımızda açıklanan soru kitapçığındaki sorular hakkında bilgiler vermeye çalışacağım.

Öncelikle şunu söylemeliyim ki açıklanan sorular düşünülenden daha kolay.Üniversiteye geçişin ilk basamağı olan Temel Yeterlilik Testi ‘ nin mantığa dayalı olduğunu söyleyebiliriz.Peki mantığa dayalı olucak diye çalışmayı bırakıcak mıyız ? Tabi ki hayır.Çalışmaya tam gaz devam edeceğiz.Ama konuları çalışırken ek olarak mantığımızı da geliştirmeliyiz.Peki mantığımızı nasıl geliştirebiliriz?

Mantığımızı geliştirmek için bol bol soru çözmeliyiz.Özellikle sayısal derslerin sorularını çözerken mantığımız yüksek miktarda gelişir.Ama tabi ki algılamayı geliştirmenin başka yolları da var.Öncelikle herkesin farklı yollarla algıladığı bir gerçektir.Yani Ali görsel anlatımı daha iyi anlarken , Mehmet sözel anlatımı daha kolay anlar.Bunun için öncelikle size bir konuyu en çok sevdiren metodun hangisi olduğunu belirleyin.Ondan sonra ise ne yapmanız gerektiğini kendimce anlatmaya çalışacağım.

GÖRSEL ANLATIMI SEVENLER İÇİN ;

  1. Bol bol gezin.Gezerken tabelaları okuyun ve etrafı izleyin.Bu zamanla çabuk  algılamanıza yardımcı olacaktır.
  2. Konu çalışırken şema çizerek çalışın.Yani formülleri sözel olarak değilde bir şema halinde yazıp o şekilde konuyu işleyin.
  3. Sayısal derslerdeki soruları çözerken mutlaka soruyu şekilli hale çevirin.

SÖZEL ANLATIMI SEVENLER İÇİN ;

  1. İşe günlük tutarak başlayabilirsiniz.Yaşadığınız her şeyi sözel olarak yansıtmanız algılamanızı hızlandırır.
  2. Günlük hayattaki popüler konuları yazıya dökerek işinizi kolaylaştırabilirsiniz.
  3. Kitap okumak ile kendinizi çok üst düzeye getirebilirsiniz.

Mantığınızı geliştirmeniz için size bir kaç yöntem önerdim bu şekilde algınızı hızlandırabilirsiniz.Üniversite sınavına çalışırken en önemli şeylerden biri de açıklanan ” TYT ÖRNEK SORU ” larını çözmek.Eğer YKS ye nasıl çalışırım diyorsanız ŞU linkten   YKS’ye Nasıl Çalışmalıyız ? başlıklı yazımıza ulaşabilirsiniz.

Yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz.Takipte kalın !! 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir