TYT Matematiğine Nasıl Çalışmalıyız ?

TYT Matematiğine Nasıl Çalışmalıyız ?

Bu günkü yazımızın konusu TYT Matematiğine Nasıl Çalışmalıyız ? Bildiğiniz üzere üniversite sistemi yenilendi.Yeni sınav sisteminin ilk aşaması olarakta TYT yani Temel Yeterlilik Testi adı verildi.

Geçtiğimiz günlerde ise yeni sistemi ilk basamağı olan  Temel Yeterlilik Testi nin örnek soru kitapçığı yayınlandı.Yayınlanan bu örnek kitapçıktaki sorular beklenenden kolaydı.Fakat sorular kolay zaten deyip çalışmayı bırakanlar veya sürelerini kısaltanlar duydum,bu yanlış bir şey.Bu yüzden sizlere kendi görüşümle hangi ders nasıl çalışılmalı bunu anlatmaya çalışacağım.

  İlk olarak bu yazıda Matematik dersinden bahsedeceğim.Temel Yeterlilik Testinde matematik hem çok önemli hemde çok basit.Bu nedenle matematikten soru kaçırmamamız lazım.Peki bunun için ne yapacağız ?

Öncelikle matematik konularını bitirmemiz lazım.Bitirmek deyince öyle üstten okuyup 3-5 soru çözüp geçmekten bahsetmiyorum.Benim bitirmekten kast ettiğim her konuyu farklı kaynaklardan işleyip çoğu soruyu çözebilecek kapasiteye gelmek.Bunu yapabilmek için gereken ise farklı kaynaklardan soru çözmek,deneme çözmek,takıldığınız yerlerde hocalara danışmak ve moralinizi yüksek tutmak.

Evet,bu yazımızda size matematik dersi hakkında birkaç tiyo vermeye çalıştım.Yeni sistem hakkında öğrenmek istedikleriniz için ŞU linki tıklayabilirsiniz.Eğer kafanıza takılan bir şey var ise yorum atabilirsiniz.Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir